KURULUŞ

Laboratuvarlarımız,  T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan Kuruluş ve Çalışma izinlerini alarak “Özel Gıda Laboratuvarlarının Kuruluş ve Faaliyetleri Hakkında Yönetmelik” esasları doğrultusunda Gıda Sektörüne yönelik Kalite Kontrol ve AR-GE Hizmetleri vermek amacıyla faaliyete geçmiştir.

Kuruluş amacı doğrultusunda gıda sektörüne her aşamada hizmet sunabilmek için ham maddeden son ürüne kadar geçen süreçte sektörün test/analiz, danışmanlık, eğitim ve denetim hizmetleri ile ilgili taleplerini karşılamak, ihraç ve ithal ürünlerin kalite parametrelerinin belirlenmesinde hizmet vermek çalışma kapsamını oluşturmaktadır.  Bilimselliğe, gizliliğe ve tarafsızlığa bağlı kalarak hızlı ve güvenilir hizmet sunabilmek temel hedefimizdir.

Laboratuvarlarımız EN ISO/IEC 17025 “Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği” standardına uygun olarak hizmet vermekte olup uluslar arası kabul gören Türk Akreditasyon Kurumu TÜRKAK’tan akreditasyon belgesini almıştır.

Laboratuvarların yönlendiricilik vasfınının temel gereği olan insan gücü öneminin bilinciyle laboratuvar personelinin yetkinliğine de çok dikkat edilmektedir. Görev yapacak olan personel EN ISO/IEC 17025 Standardı kapsamında  teorik ve pratik eğitimler aldıktan sonra laboratuvarımızda hizmet vermeye başlamaktadır. İyi yetişmiş uzman bir kadro görevdedir ve personelin kuruluş içi eğitimleri sürekli olarak gerçekleştirilmektedir.

Test ve analizlerde AOAC, AOCS, AOCC, ISO, EU, FAO, WHO, FDA, EPA ve TSE gibi uluslar arası ve ulusal standart metotlar uygulanmaktadır. Analizlerde enstrumantal teknikler ve metotlar tercih edilmektedir. Gözlem Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları  sektöründeki tecrübesi ile birçok gıda sanayii kuruluşuna başarılı ve güvenilir hizmeti sunabilmektedir. Analiz kapsamını sürekli geliştirmek, kaliteden ve güvenilirlikten ödün vermeden siz değerli müşterilerimize hizmet vermek temel prensibimizdir. Laboratuvar ekibimiz, şirketimizin kuruluşundan itibaren var olan heyecanı, şevki ve azmi sürekli taşıyarak çalışmalarını gerçekleştirmekten  her zaman mutluluk ve gurur duymaktadır.

Gözlem Gıda Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları   Kozyatağı , Bayar Cad. No:78  34736  Kadıköy - İstanbul   Tel: 0 216 464 44 12 Pbx  Fax:0 216 464 44 58    E-mail: gozlem@gozlemgidalabs.comUntitled